O tym, jak wygrałem w pewnym konkursie

O tym, jak wygrałem w pewnym konkursie

Ostatnio wydarzyła się rzecz niespodziewana. Przygotowując się do z dawna planowanej wycieczki, poszukiwałam najodpowiedniejszego przewoźnika. Wiecie: najlepiej, żeby było tanio, wygodnie i bezpiecznie. Mój wybór padł na autokar. Bilety autokarowe są tanie, a autokary z reguły komfortowe i bezpieczne. Cała moja niespodzianka polegała na tym, że po tym, jak kupiłam bilety autokarowe, otrzymałam darmowy kupon konkursowy, upoważniający mnie do wzięcia udziału w pewnym losowaniu. Wypełniłam odpowiednią ankietę, wrzuciłam kupon do urny… Po czym wygrałam! Okazało się, że to właśnie moje bilety autokarowe mają zwycięski numer. Moją nagrodą był pięćdziesięcio procentowy rabat na kolejną wycieczkę z moim ulubionym biurem podróży – to zaiste wspaniała nagroda! Teraz pozostaje mi zaplanować kolejną podróż, spakować walizki i plecak, i liczyć na kolejne wygrane w konkursach. Chyba po prostu mam szczęście. Być może uda mi się wygrać samochód w tym nowym konkursie, o którym ostatnio tak głośno? Kto wie, kto wie…?

Dlaczego warto kupić bilet autokarowy przez Internet?

No właśnie, dlaczego? Dlaczego lepiej usiąść wygodnie w swoim fotelu przed monitorem, zamiast biec do biura podróży, tudzież innego miejsca i szukać najodpowiedniejszej oferty? Wydaje się to proste. Kupując bilety autokarowe przez Internet, oszczędzasz zarówno czas, jak i pieniądze potrzebne na udanie się do punktu sprzedaży. Otrzymujesz pełen rozkład jazdy i regulaminy przewoźnika. Kupując bilety autokarowe przez Internet, masz możliwość porównania cen i ofert innych przewoźników. Zyskujesz możliwość płacenia na wiele różnych sposobów – przelewem, kartą, przekazem pocztowym, gotówką, oraz wiele innych. Bilety autokarowe, jeśli kupisz je przez Internet, otrzymujesz od razu po zaksięgowaniu płatności u przewoźnika. Jeśli już przekonałeś się do kupowania biletów przez Internet, włącz wyszukiwarkę internetową, wpisz odpowiednią frazę i znajdź najkorzystniejszą dla siebie ofertę. To obecnie najłatwiejszy i najwygodniejszy sposób zakupów. Polecam, bo sam kupuję przez Internet, nie tylko bilety.

Planujemy swoje wycieczki na wyspy ?

Rok rocznie kupujemy wycieczki i z tego powodu organizujemy z pensji. Z tej to przyczyny pełni zapału, oglądamy już pół roku wcześniej z przyjacielem w agencjach, najbardziej nas interesujące cenowo wycieczki na południe Europy. W jakim miejscu ostatecznie znajdujemy?. Nierzadko wybieramy znane biuro podróży które posiada pełnomocnictwo organizatora turystycznego i doradza nam przy najlepszym dla nas wyborze wycieczki podczas urlopu.

Organizator Turystyki i Pośrednik Turystyczny obligatoryjnie posiada stosowne zaświadczenie. Dopytujemy o koszty. Dobry agent biura podróży zajmujący się sprzedażą wycieczki powinien zawsze przede wszystkim informować swoich klientów na temat przepisów wizowych. Umowa na imprezę turystyczną posiadać powinna elementy istotne: strony umowy, dane wskazanych stron, imię i nazwisko uczestnika, dane agencji turystycznej, NIP firmy, REGON, EDG biura, reprezentanta organizatora imprezy, warunki imprezy turystycznej, wzajemne zobowiązania, reklamacja, płatność, sposoby płatności, warunki rezygnacji z imprezy.

Zorganizowane podróże do interesujących zakątków to świetny urlop

Oferowane przez biura turystyczne wycieczki stanowią dla klientów ciekawą opcją odbycia wakacji. Organizowane są wycieczki do interesujących, wyjątkowych miejsc.
Niektóre państwa stały się powszechnym celem wycieczki i są to Egipt, Tunezja Wyspy Kanaryjskie, Grecja. Stały się często wybierane, ponieważ mają ciepły stan pogody i realia, ułatwiające skuteczny wypoczynek. Najczęściej biura turystyczne, kiedy jedziemy na takie wycieczki, umożliwiają przejazd autokarem albo przelot linią lotniczą. Niekiedy również można przyjechać własnym samochodem, ale na ogół nie są to najbardziej interesujące opcje. Pokoje mamy zapewnione w trakcie wycieczki w obiektach hotelowych z pełnym lub częściowym wyżywieniem.

Jest opłacalne wybrać wariant wycieczki all inclusive, bo wtedy w kosztach wycieczki zawarte są nie tylko główne posiłki, ale jedzenie i picie, jakie spożywamy w obrębie hotelu.
W takiej sytuacji nie musimy w ogóle przejmować się o prowiant, a extra należność w rzeczywistości nie jest dużo wyższa. Dodatkowe wyjazdy organizowane dla uczestników wycieczki nie są ujęte w koszt wycieczki i w momencie gdy życzymy sobie wziąć udział w takim wyjeździe jesteśmy zobowiązani zapłacić dodatkowo. W takim wypadku otrzymamy możliwość, żeby poznać kulturę i historię, a także obyczaje i mieszkańców w danym państwie.
Proponowane przez organizatorów turystyki wycieczki do zachwycających krajów umożliwiają wspaniały wypoczynek, a gdy wolimy zmniejszyć koszty można znaleźć oferty specjalne.

Czy jest dopuszczalne, żeby zwrócić bilet autokarowy, który został nabyty i czy tracimy w związku z tym ?

Jeśli zdecydowaliśmy się na podróż i kupiliśmy bilety autokarowe jest dozwolone, żeby zwrócić bilety autokarowe gdy z jakiś względów nie jesteśmy w stanie zrealizować podróż. Jeśli kupiliśmy bilety autokarowe w biurze podróży to bilety zwracamy w biurze. Gdy kupiliśmy bilety autokarowe u kierowcy w takiej sytuacji bilet zwracamy w firmie przewozowej. Natomiast gdy bilety autokarowe zostały zakupione w portalu internetowym wtedy należy wcisnąć myszką na komendę zwrot oraz wprowadzić wymagane informacje : nazwisko pasażera, czas nabycia i numer GID biletu.
Należy brać pod uwagę to, że nie otrzymamy zupełnej kwoty jeśli zwracamy kupione bilety autokarowe, ponieważ firma przewozowa ma prawo potrącić np. dotąd zainwestowane sumy. Sprecyzowane sumy odliczeń gdy zwracamy bilety autokarowe podaje każdy przewoźnik indywidualnie w regulaminie, który jesteśmy zobowiązani podpisać kiedy zakupujemy bilet.

Generalnie, im wcześniej zwrócimy opłacone bilety autokarowe tym wyższą sumę możemy dostać z powrotem, a im bliżej jest czasu podróży tym jesteśmy bardziej stratni. Występują też sytuacje, kiedy bilety autokarowe w ogóle nie mogą zastać oddane. Zdarza się tak wtedy gdy upłynął termin ważności biletu bądź gdy bilety autokarowe, które chcemy zwrócić są tak bardzo zniszczone, że nie na możliwości ich odczytać.
Poza tym, jeżeli pasażer nie ma oryginalnego biletu też takie bilety autokarowe nie mogą być oddane.